KLÄDER 2016-11-08T14:21:54+00:00

Idag är utbudet på varumärken otroligt stort. Vi på Marina vill ha en mix av både kända och helt nya designers. Hos oss hittar du märken som:

GANT ”American Sportswear”. Avslappnat men ändå uppklätt fritidsmode. Ett uttryck för en aktiv, modern livsstil. Gant är en mix mellan det avspänt amerikanska och det europeiskt eleganta. www.gant.se

Part Two – För kvinnan mitt i livet. Kläder med ett sofistikerat och feminint uttryck. Lätta att kombinera och med hög modegrad. Part two– it begins with you ! www.parttwo.com

DAYVälkänt danskt varumärke inspirerat av asiatiskt skrädderi och kultur. Detaljerade plagg i exklusiva material utsmyckade med broderi och pärlor. Klassiskt men ändå bohemiskt. Nutida vardagsglamour. www.day.dk

Lexington www.lexingtoncompany.com

Ilse Jacobsen – www.ilsejacobsen.dk

Johnny WasVintage inspirerade plagg med tyger som känns lyxiga.Tryck och brodyr i Georgette, siden och luftig bomullsvoile. Denna samling plagg med berusande färgkombinationer vill uttrycka harmoni och skönhet av själen. Vi inbjuder dig att uppleva en värld av Johnny Was. www.johnnywas.com

Second Female www.secondfemale.dk

Just Female www.justfemale.dk

Mos Mosh – www.mosmosh.com

Malene Birger – www.bymalenebirger.com

Two women in the world – www.2w2m.it

Hollies – www.hollies.se

Gossip

In Wear – www.inwear.com

Polo Ralph Lauren – www.ralphlauren.com

Busnel – www.busnel.com

Rockandblue – www.rockandblue.se

One Teaspoon – www.oneteaspoon.com

Stylebutler – www.stylebutler.com

Dea Kudibal – www.deakudibal.com

Jascha – www.jascha.se

Please

OOTD

Carin Wester – www.carinwester.com

Five Units – www.fiveunits.com

clothes01

clothes02

clothes

clothes02